כניסה למרחב המחקר

אוקטובר, 2017

שלום רב, 

שמי שמשון רובין, ואני פרופסור לפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת חיפה. אני וצוות חוקרים רחב מקדישים זה שנים רבות את עצמנו לצורך הבנת התהליך של אובדן אדם קרוב על בני משפחתו והסביבה הקרובה.

המחקר המוצע באתר המרכז הבינלאומי לחקר אובדן שכול וחוסן נפשי מאפשר לגולשים שהתנסו באובדן אישי למלא מספר שאלונים שונים ולקבל משוב להערכת התגובה לנושא השכול בחייהם. כמובן שמשוב זה אינו מהווה בדיקה והערכה פסיכולוגית או רפואית, אלא משקף את מידת הדמיון של תגובת המשיב לזו של אנשים אחרים שעברו אובדן של אדם קרוב.

לאבד אדם אהוב הנו מאורע קשה לכולם, אך דרכי ההתמודדות עם מאורע זה רבות ומגוונות. אנו מקווים כי בעזרתכם ובעזרת מעט מזמנכם נוכל לאסוף מידע רב-ערך שיעזור להגיע להבנה טובה ורחבה יותר לגבי חוויית האובדן ולפתח שיטות התמודדות מותאמות ובריאות יותר לאלו המתנסים בכך בעתיד. נוסיף ונאמר שיש למידע זה תרומה מעשית הן להקל ולו במעט, על אנשים שיחוו אובדן בעתיד, והן לאנשים בתחום של בריאות הנפש המעוניינים ללמוד עוד על חוויה אנושית כה משמעותית.

הזמנה להשתתף במחקר עמדות כלפי תגובה לשכול.

http://www.cs.huji.ac.il/~yoadlew/yinon

מומלץ להשתמש בדפדפן "כרום".

תודה רבה,
צוות המרכז

הודעות

הרצאות מצולמות מפי חברי המרכז על נושאים שונים העוסקים באובדן ושכול- לצפייה לחץ כאן.

ראיון עם פרופ׳ שמשון רובין, ראש המרכז הבינלאומי לחקר אובדן, שכול וחוסן נפשי בתוכנית ״לונדון וקירשנבאום״ בנושא אחים שכולים- לצפייה לחץ כאן.

 The Two-Track Model of Dementia Grief (TTM-DG): The Theoretical and Clinical Significance of the Continuing Bond in Sickness and in Death

 

כנסים

חדש!! אנו שמחים לאפשר גישה להרצאות נבחרות של כנס אילת 2019 אובדן, שכול וחוסן נפשי בחברה הישראלית ובעולם: עובדות, תובנות והשלכות.

המרכז הבינלאומי לחקר אובדן, שכול וחוסן נפשי קיים את הכנס השביעי בנושא: "ימי זיכרון וימים אחרים: מי זוכרים, מה זוכרים, מתי זוכרים ולמה זוכרים?" באוניברסיטת חיפה בתאריך 9.1.2018. לצפייה בתוכנית - לחצו כאן.

המרכז הבינלאומי לחקר אובדן, שכול וחוסן נפשי קיים את הכנס השישי בנושא: "ימי זיכרון וימים אחרים: מי זוכרים, מה זוכרים, מתי זוכרים ולמה זוכרים?" באוניברסיטת חיפה בתאריך 22.11.2016. לצפייה בתוכנית הכנס - לחץ כאן. לצפייה בהרצאות מוקלטות מהכנס - לחץ כאן.

 

 

השתתפות במחקר

הזמנה להשתתפות במחקר שאלונים בנושא אובדן ושכול בקרב בני זוג של אנשים הסובלים מירידה קוגניטיבית

הסבר למשתתף וקישורים לשאלונים ממוחשבים

תודה רבה,
צוות המרכז

"לַכֹּל, זְמָן; וְעֵת לְכָל-חֵפֶץ, תַּחַת הַשָּׁמָיִם. עֵת לָלֶדֶת, וְעֵת לָמוּת; עֵת לָטַעַת, וְעֵת לַעֲקוֹר נָטוּע"  קהלת פרק ג'