על המרכז

אובדן ושכול הינם חלק בלתי נפרד ממעגל החיים, ואיש אינו מוגן מפניהם. למרות שכיחותה של חווית האובדן, ההתמודדות עימה כואבת, קשה ובעלת השפעות ארוכות שנים. השפעות השכול הינן מגוונות ועל כל אדם למצוא את הדרך להמשיך ולחיות לצד הכאב, הגעגוע, והשינוי המוחלט של החיים כפי שהתנהלו לפני האובדן. איתור וחקר הגורמים התורמים להתמודדות ולחוסן הנפשי בעקבות האובדן חיוניים במיוחד במדינת ישראל, מרובת התרבויות והדתות.

אוניברסיטת חיפה הקימה מרכז בינלאומי חדש וייחודי מסוגו בישראל, לחקר אובדן, שכול וחוסן נפשי. בראשו עומד פרופסור שמשון רובין אשר מוכר כמומחה בינלאומי בחקר וטיפול באובדן ושכול. המרכז שואף להוות  מוקד מחקר וידע בכל הקשור לאופני ההתמודדות עם הקושי של מות קרוב, ולהשלכות הפסיכולוגיות והנפשיות של שכול ואובדן לאורך זמן. המרכז עונה על הצורך הקיים כיום בישראל בגוף מחקר עצמאי, הפועל בכיוונים מדעיים אקדמיים ואשר ביכולתו להשפיע על כל העוסקים בתחום השכול בישראל, להוביל את התפתחותו המדעית של התחום בארץ ובעולם ולשלב את הידע הנצבר בו בשירותים הניתנים למתמודדים עם שכול ואובדן. 

068066071

אנשי המרכז..

"לַכֹּל, זְמָן; וְעֵת לְכָל-חֵפֶץ, תַּחַת הַשָּׁמָיִם. עֵת לָלֶדֶת, וְעֵת לָמוּת; עֵת לָטַעַת, וְעֵת לַעֲקוֹר נָטוּע"  קהלת פרק ג'